A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bolyai Egyetem. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Bolyai Egyetem. Összes bejegyzés megjelenítése

2007. augusztus 27., hétfő

Magyar nyelvű táblák a kolozsvári egyetemen

MTI
| 2007. augusztus 27., hétfő 17:47

Ismét magyar nyelvű feliratok kerültek a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem folyosóira. A gerillaakció mellett immár hivatalosan is kikerült egy magyar nyelvű tábla, a jövőben meg kétnyelvűsíteni fogják az egyetemet.

Hivatalosan és nem hivatalosan is magyar nyelvű táblákat függesztettek ki a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) több épületében. Hétfőn az intézmény több kolozsvári épületében a román nyelvű Dohányozni tilos! felirat mellé magyar és német táblát is elhelyeztek ismeretlen személyek. Hantz Péter, a Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) szóvivője nem kívánt reagálni az MTI azon kérdésre, hogy vajon ők szerelték-e fel ismét a feliratokat.

Az egyetem rektorhelyettese, Magyari Tivadar elítélte az akciót, mivel szerinte az ilyen kezdeményezések nem segítik, hanem elodázzák a többnyelvű környezet kialakítását a BBTE-n. Egyúttal arról tájékoztatott, hogy ez utóbbi kérdés napirenden szerepel az egyetem vezető testületeiben, s ennek köszönhetően a Bölcsészkaron a magyar tanszékek neve napok óta magyarul is olvasható. Ez utóbbi táblákat az egyetem vezetőségének jóváhagyásával függesztették ki.

A többnyelvű feliratozás fokozatos kiterjesztését a BBTE jelentős, de természetes belső épület-berendezési kérdésnek tekinti, mondta, hozzátve, hogy az erről folyó tárgyalások immár csak technikai jellegűek.

Hantz Péter tavaly november 22-én szerelt fel több magyar nyelvű táblát a BBTE épületeiben azellen tiltakozva, hogy a feliratozásról már 2005-ben meghozott egyetemi határozatnak nem szereztek érvényt. Ezt követően a BBTE szenátusa őt és Kovács Lehel adjunktust is eltávolította az egyetem oktatói közösségéből.

Click Here to Read More