2007. augusztus 11., szombat

Szcientológusok védelmében

Részünkről kiváncsian várjuk a listát :-D
Vélhetőleg soha sem fog elkészülni

Hírszerző.hu:


Leplezzük le együtt a 100 legbefolyásosabb zsidót!
Gavra Gábor
2007. augusztus 09., 06:54

A magyar jobboldal szabadságellenes törekvéseinek célpontja ma a Szcientológia Egyház, ez a nem éppen rokonszenves képződmény. De ha ma nem kelünk a védelmére, holnap bármelyikünk sorra kerülhet.

"Hogy ki a zsidó és ki nem, azt én döntöm el."
Hermann Göring


Miután a Fidesz-közeli Heti Válasz mai száma nyilvánosságra hoz egy listát azon honfitársaink a nevével, akiket nevezett közlöny a 100 legbefolyásosabb magyarországi szcientológus közé sorolt, szerkesztőségünk pályázatot hirdet 100 zsidó, akivel sose húzz ujjat, 200 református, akikkel jobb lesz vigyázni, 500 zavarba ejtő katolikus, illetve 50 homoszexuális, akin az ország jövője múlik címmel.

A listák összeállításának módszertana szolgai módon követi a polgári hetilap szerkesztési elveit. A Hírszerző külön e célra kiképzett munkatársai a Google keresőjébe egymás után beírják a "zsidó", "izraelita", "bibsi", "Jordán-pozitív", "református", "kálvinista", "kálomista", "eretnek", "katolikus", "pápista", "bálványimádó", "meleg", "homoszexuális", "buzi", valamint "homár" kifejezéseket.

Amikor ezzel végeztek, azokat a személyeket, akiknek a neve olyan találatokban szerepel, amelyekben a fenti kifejezések is megtalálhatóak, és akiket szerkesztőségünk ezen felül "befolyásos" személynek, illetve "közszereplőnek" minősít, és akikhez különösebb utánajárás nélkül tudunk elérhetőséget szerezni, felhívjuk, és "Igaz-e, hogy maga buzi?", "Kapcsolatban áll-e a római katolikus egyház nevű nemzetközi hálózattal?", illetve a "Hány izraelita volt az Ön nagyszülei között?" típusú ravasz keresztkérdésekkel késztetjük színvallásra.

*

Bármennyire abszurdnak tűnik is a fenti gondolatkísérlet, a Heti Válasz és a polgári újságírás valósága túlszárnyalta. A hetilap egyáltalán nem tréfált, amikor a 100 legbefolyásosabb szcientológus listájának megjelentetése mellett döntött, rajta olyan elképesztően befolyásos közszereplőkkel, mint egy műszaki áruházlánc, egy munkaközvetítő cég, egy szerszámforgalmazással (!) foglalkozó kft., vagy éppen egy vidéki reklámügynökség tulajdonosa.

A Listából, Amely Mától Borzongással Vegyes Rettegéssel Tölt El Minden Derék Magyar Állampolgárt, olyan döbbenetes titkok derünek ki, mint hogy az elképesztően befolyásos szcientológusok beépültek a reklámbizniszbe (igaz, egyelőre Nyíregyházán), számítástechnikai eszközöket forgalmaznak, sőt: akad köztük sci-fi író és szobrász is. Mindenhol ott vannak, gazdasági társaságokat hoznak létre, amelyeknek egy része egy idő után - kapaszkodjunk meg erősen - nevet változtat; egy szó mint száz: a szcientológusok többnyire vállalkoznak, üzletelnek, kereskednek, esetleg művésznek álcázzák magukat - biztosan nyerészkedni akarnak a rohadékok, azért.

Ami a lista megtekintését követően elsőként az olvasó eszébe jut, az természetesen nem más, mint hogy ugyan, mi köze is van neki "a tesztvásárlással foglalkozó Adasi Bt. vezetőjének" vallási meggyőződéséhez. Vagy éppen azon túl, hogy erősen kínozza a kérdés, vajon miért lett egyszer csak az Orbitrade Kft.-ből OT 3000 informatikai Kft., ugyan miért kívánkozik a Heti Válaszba, hogy a cég ügyvezetője "a szcientológus Föld Egyesület elkötelezettjeként fogadalmat tett a bolygó megmentésére". Szerkesztőségünk tagjai között például legjobb tudomásunk szerint egy sem akad, aki egy halandó számára roppant nehezen elképzelhető esetben bolygónk védelmére kelne, de ettől még elképzelhető, hogy más emberek ehhez hasonló furcsa és gyermeteg hobbinak hódolnak.

*

Bizonyos értelemben a Heti Válasz választása telitalálat: a szcientológiát összes furcsa, bárgyú és hátborzongató tanításával együtt nehéz lenne a legrokonszenvesebb általunk ismert eszmerendszerek közé sorolni. A szcientológusok jelentős része - ahogy mi képzeljük - rendkívül kellemetlen alak, így arról a férfiúról se tudunk nagyon mást gondolni, aki az egyházhoz közel álló Pazar Nők című lap internetes változatán így reagált a Nagy Könyv című tévéműsor megszületésének hírére: "áldom azt a nemes elmét, akinek fejéből kipattant e szellemépítő, tudaterősítő, briliáns ötlet".

A Heti Válasz valószínűleg nem véletlenül találta meg éppen ezeket az embereket. Ugyanúgy, ahogy a magyar jobboldal 1993-ban a szelíd, de a rendszerváltás éveiben kisebb kultúrsokkot okozó külsejük miatt könnyen azonosítható Krisna-tudatú honfitársainkat, 1998-99-ben pedig a liberális pártoz fűződő kapcsolatai miatt eleve gyanús Hit Gyülekezetét szemelte ki arra, hogy a közvélemény előtt veszélyes szektaként feltüntetve őket támogatást szerezzen legfontosabb törekvései egyikéhez, a vallás- és lelkiismereti szabadság magyarországi korlátozásához.

A szcientológusokkal szembeni - valószínűleg jórészt megalapozott - előítéleteket eszközül használva a jobboldal ismét napirendre veheti a vallásszabadság korlátozásának kérdését, amely ugyanúgy vesszőparipája lett az utóbbi másfél évtizedben, mint a baloldalnak az állítólagos náciveszély ürügyén a szólásszabadság megkurtítása.

A magyar jobboldal szabadságellenes törekvéseinek célpontja ma a Szcientológia Egyház, ez a nem éppen rokonszenves képződmény. De ha ma nem kelünk a védelmére, holnap bármelyikünk sorra kerülhet.