A magányos Gárda
Demel József - ugyelet@mail.index..hu, Zahorán Csaba - ugyelet@mail.index..hu
| 2007. szeptember 01., szombat 14:25
A Magyar Gárda megalakulása miatt ismét a nemzetközi sajtó látóterébe kerültünk. A közép-európai országokban is vezető hír volt a szombati avatás. Cikkünkben áttekintjük, hogy északi és keleti szomszédunknál hogyan működnek a hasonló szervezetek.
Szlovákiában a Magyar Gárda megfelelője a Slovenská pospolitost' (Szlovák testvériség) volt. Ők voltak, akik 2005-ben, Trianon évfordulóján Rozsnyón leköpdösték a Kossuth-szobrot, és velük került konfrontációba néhány magyar nacionalista fiatal Komáromban. 2003-tól egészen 2006-os betiltásukig a Hlinka-gárda egyenruhájában masíroztak végig Szlovákia városain. Ezt az egyenruhát a második világháború alatt hitleri bábállamnak tekinthető Szlovákia félkatonai militarista szervezete használta.
Egyértelmű ideológiai közelség
A nemzeti évfordulókon, katonás rendben megjelenő csoport ellen sokáig csak a szlovákiai főrabbi tiltakozott. Betiltásukat a szlovák főügyész végül alkotmányellenességgel indokolta, céljaik között szerepelt ugyanis a választójog korlátozása. A folyamatot vélhetőleg felgyorsította az egyetemista Daniel Tupý halála [1], akit azóta sem azonosított szélsőségesek vertek agyon 2005 végén Pozsonyban.
A Slovenská pospolitost' 2006-ban választási szövetséget kötött egy szélsőséges törpepárttal, a Slovenská žudová stranával (Szlovák Néppárt), ám a "civil egyesület" és a párt közti kapcsolat nem olyan szoros, mint a Jobbik és a Magyar Gárda között. A szervezet egyik sajtóorgánuma a beszédes Prúty (Vesszők) címet kapta, egyértelművé téve a fasiszta ideológia közelségét (lásd fasces).
Alapszabályzatukban az áll, hogy "a Slovenská Pospolitost' tiszteletben tartja az emberi jogokról szóló nemzetközi dokumentumokat". A fő céljaik "Támogatni a tagok fizikai és lelki fejlődését, elmélyíteni a történelmi hagyományokról, valamint a szlovákok és a szlávok küldetéséről szóló ismereteiket", propagálni az össz-szláv kölcsönösséget, küzdeni a drogok, az alkohol, a prostitúció, a pornográfia és az uzsora ellen. A Magyar Gárda alapító nyilatkozatában hasonló célokat tűzött ki maga elé "egy olyan pillanatban, amikor a magyarság fizikai, lelki és szellemi önvédelem híján maradt".
Lövöldöznének az emberi jogokért
A Slovenská pospolitost' lőgyakorlatokkal tartaná tiszteletben az emberi jogokat. Tagfelvételi nyomtatványuk hasonlóan a fentiekhez emlékeztet a Magyar Gárda jelentkezési lapjára. Az iránt érdeklődnek, hogy "van-e fegyverviselési engedélyed, saját fegyvered", jártas vagy-e a harcművészetekben vagy legalább űzöl-e valami sportot, rendelkezel-e autóval? A magyar gárdisták csak a sorkatonai szolgálatról érdeklődnek, saját fegyver náluk nem jelent előnyt, a saját autó, a nyelvtudás, a fizikai állapot azonban náluk is fontos kritérium.
Nyári tábor 2007-ben
A Slovenská pospolitost' betiltása óta is tart kisebb létszámú akciókat, ám már nem a többször előállított (és antifasiszták által néhányszor megvert) Marián Kotleba besztercebányai tanár vezetésével, és nem II. világháborús egyenruhában.
Magányos gárda
Egy valami van, amiben a Magyar Gárda semmilyen más nemzet hasonló szervezetéhez nem hasonlít, mégpedig a társtalanság. A szlovák, román szervezeteknek kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerük van. A különböző nemzetek egymás ellen fordulása helyett ideológiai alapon baráti viszonyban állnak egymással és cseh, szerb, lengyel, litván, orosz, spanyol, francia, olasz szervezetekkel.
Szomszédaink szélsőségesei számára egyfajta összekötő kapocsként szolgál - az egyéb ordas eszmék mellett - a magyarellenesség, azaz a "magyar veszély" elleni védekezés. Persze nem is annyira egy Magyarország elleni akcióra kell gondolni, hanem inkább a "magyar szeparatizmus" elleni küzdelemre. Ilyen irányú együttműködésben állapodott meg nemrég Temesváron a Slovenská pospolitos küldöttsége a romániai Noua Dreaptă (Új Jobboldal) nevű szervezet helyi tagozatával. De közös fellépésekre volt már példa azelőtt is - 2005. június 4-én Szlovákiában, Szerbiában és Romániában összehangoltan emlékeztek meg a trianoni békekötésről, mintegy válaszként a "soviniszta és revizionista jellegű" magyar akciókra.
A Romániában 2000 elején alakult Noua Dreaptă az 1920-as évek végén létrehozott legionárius mozgalom (Mihály Arkangyal Légiója, más néven Vasgárda) eszmei utódaként működik. A legionáriusok erkölcsi megújulást hirdetettek, elvetették a demokráciát, mozgalmuk ideológiai alapját pedig az antiszemitizmus, az antikommunizmus, valamint a román paraszti életmód kultuszával vegyített ortodox miszticizmus képezte. Mai utódaik nyíltan vállalják a legionárius örökséget, mind a külsőségek, mind pedig az eszmék terén.
Legalább miniszterelnököket nem ölnek
A Noua Dreaptă a legionárius hagyományokhoz híven felvonulásokat, nyári táborokat és "munkatáborokat" szervez, vezetőségüket 25-30 év körüli fiatalok alkotják - menedzserek, vállalkozók, alkalmazottak, újságírók. Szimbólumuk a "kelta kereszt", tagjaik pedig büszkén viselik pólóikon a legionárius mozgalom alapítójának és mártírjának, Corneliu Zelea Codreanunak a képmását (Codreanut 1938-ban letartóztatták, majd "menekülés közben" meggyilkolták). 2003-ban részt vettek az Európai Nemzeti Front megalapításában, amely a hasonszőrű spanyol, olasz, német és görög szervezeteket tömöríti.
Román-szlovák összefogás
A Noua Dreaptă céljai közé tartozik a két román állam (azaz Románia és Moldova) egyesítése, a Székelyföldön "szisztematikus elnemzetietlenítésnek kitett románok" támogatása, a határon túli románok segítése, a román fiatalság nacionalista és keresztény szellemiségű nevelése, a hagyományos családmodell védelme az azt veszélyeztető jelenségekkel (abortusz, homoszexualitás) szemben és a Román Ortodox Egyház támogatása az új szekták ellenében. A Noua Dreaptă továbbá élesen elutasítja a kapitalizmust és a fogyasztói társadalmat, a nemzeti érdekek és értékek védelmére törekszik, szembeszállva az "amerikai imperializmussal", a "radikális iszlámmal", valamint a "totalitárius és bürokratikus európai szuper-állammal". Napjaink legionáriusai azonban legális úton küzdenek eszméikért, eltérően vasgárdista elődeiktől, akik több politikust - többek közt két hivatalban lévő miniszterelnököt - is meggyilkoltak.
Magyarországi elvbarátaikhoz hasonlóan a Noua Dreaptă is rendszeresen kifejezi tiltakozását a homoszexuálisok felvonulása ellen, ami idén is megtörtént - "Románia nem Szodoma" jelszóval, és amely kisebb incidensekkel is járt. Magyar ügyekben a szervezet nemrég felszólalt a Székelyföldet jelölő tábla kihelyezése kapcsán. "Székelyföld - román föld" című közleményükben kijelentették, hogy "mivel a hatóságok tolerálják az ún. Székelyföld elkülönülését", kampányt terveznek annak érdekében, hogy felhívják a figyelmet a magyar szeparatizmus veszélyére. Moldovában (azaz Besszarábiában) idén nyáron "munkatábort" szerveztek abból a célból, hogy felépítsék Szent Mihály Arkangyal kápolnáját egy román katonai temetőben. Az akciók mellett rendszeresen megemlékeznek a legionárius panteon nagyjairól is.
2007. szeptember 1., szombat
Gárdák a szomszédos országokban
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
5:51
0
megjegyzés
Címkék: Európai Nemzeti Front, Magyar Gárda, Marián Kotleba, Noua Dreaptă, Slovenská pospolitost, Vasgárda
2007. augusztus 31., péntek
Gyurcsány megköszönheti a Magyar Gárdának
Tóth-Szenesi Attila - tszenesi@mail.index..hu
| 2007. 08. 30., 14:04 |
Nincs semmi meglepő abban, ahogy az MSZP reagált a Magyar Gárda megalakulására. Jól felépített kampányba kezdtek, eddigi csúcspontja szerdán volt, amikor az összes kormánytag (vagy az őt helyettesítő államtitkár) szólt egy-két szót a fasiszta veszélyről.
A pártnak kapóra jött a kormányzás kellős közepén – messze még a választás, eredmények még nincsenek, az életszínvonal romlik, a hangulat nem rózsás –, hogy fasisztaveszéllyel lehet riogatni. A baloldaltól egyébként sem idegen ez. Az Antall-, majd a Boross-kormány idején az MSZP saját legitimációjára használta fel Csurka, előbb MDF-en belüli, majd kívüli mozgalmát, bepalizta az 1990-ben még harcos antikommunista SZDSZ-t. Ernyőt nyitottak a barna eső elleni védekezésül, kedvelt társasági téma volt a választások elhalasztásának, netán elcsalásának réme.
Egy dologban nem ismer tréfát, ez pedig a fasizmus. Hornék nem különösebben játszottak rá a fasisztaveszélyre, mert a ’98-as választások előtt biztosak voltak benne, hogy enélkül is nyernek. Aztán jött Medgyessy, aki aligha győzött volna, ha nincs Kövér köteles beszéde, és az azt nyilvánosságra hozó szocialista országgyűlési képviselő.
Gyurcsány annyiban más elődeinél, hogy tudatosan egy olyan államférfi pózát vette magára, aki hajlandó elismerni gyengeségeit, de egy dologban nem ismer tréfát, ez pedig a fasizmus. És nem elég neki, hogy éles szavakkal elítéli a rossz időkre emlékeztető csoportokat, folyamatos elhatárolódást vár az egész politikai osztálytól, beleértve az ellenzéket is.
Mostani akciójával már a forró őszre készül. Ha valamelyik kormányellenes tüntetésen felbukkan egy népi táncos ruhába bújtatott gárdista, aki habzó szájjal követeli Gyurcsány takarodását, akkor majd azt lehet mondani drámai hangon napirend előtt a parlamentben, hogy „a fasiszta csőcselék a vesztemet akarja, de én nem hátrálok meg a szélsőjobboldal előtt, nem hagyom veszni drága hazámat”. Gyurcsányból pedig sokaknak elegük van, de éppen az árpádsávos zászlósok miatt nem mennek le a térre tüntetni, nem akarnak rossz társaságba keveredni.
Gyurcsány okosan csinálja, mert leszámítva a szocialisták mellett minden körülmények között kitartó kemény magot (a közvélemény-kutatásokból látjuk, ez a választók körülbelül 18 százaléka, ennyi emberrel választást nyerni nem lehet), a mocsár nagy részét az tartja vissza a Fidesztől, hogy elhiszi: a párt a szélsőjobboldallal kokettál.
Márcsak azért is, mert tényleg kokettál. Wittner Mária, a párt parlamenti képviselője tényleg beszélt a gárdaavatón, de például Orbán elnök is többször fogta pártját a radikálisok szimbólumának számító árpádsávos zászlónak, és bizonyára az sem véletlen, hogy legújabb könyvének borítóján olyan közelről szerepel a nemzeti címer, hogy igen hangsúlyosan látszanak a vörös-ezüst sávok.
Mindazonáltal senki ne gondolja, hogy a Fidesz vezérkara tapsikolt örömében, hogy megalakult a Magyar Gárda. A forgatókönyvet ismerniük kellett, mégis úgy tesznek, mintha nem a saját politikai jövőjük lenne a tét. A fasizstaveszély előrángatásával, láttuk, választást lehet nyerni, és ami most folyik, az már akár a 2010-es kampány része is lehet, és ebben a Fidesz vesztésre áll.
A Fidesz két jelentősen politikusa elhatárolódott már a Gárdától, de Pokorni Zoltán és Lázár János (Hódmezővásárhely polgármestere) sem tartozik Orbán belső köréhez. Ráadásul nyilván nem véletlenül esett Pokornira a választás. A mérsékelt szavazók felé lehet azt kommunikálni, hogy "tessék, elhatáorlódtunk", de a radikálisokat sem vesztik el, hiszen ők csak legyintenek, hogy "a Pokorni mindig is liberális volt". Szijjártó Péter szóvivő meg azt ismételgeti: a Magyar Gárda törvényesen működő, bejegyzett szervezet.
Nyilván nem véletlenül esett Pokornira a választás. A Fidesz, leszámítva liberális korszakukat, még egyszer sem merte meglépni azt, hogy versenyre kel az MSZP-vel, és elsőként kiált náciveszélyt. Nem azért, mert annyira jóérzésűek lennének, hogy nem akarnak visszaélni az igazi nácizmus sok millió áldozatának emlékével, hanem mert attól tartanak: elveszítik azokat a választókat, akik csak azért nem szavaznak az aktuális rossz fiúkra (MIÉP, Jobbik, MIÉP-Jobbik), mert félnek, kárba vész szavazatuk azzal, hogy nem kerülnének be a parlamentbe. De azt még soha nem próbálta ki a Fidesz, hogy mi lenne akkor, ha az ingadozókat próbálná meg elhappolni Gyurcsányék elől, azokat, akikért a mostani hisztériakeltés zajlik, akik pillanatnyilag nem tudják elképzelni magukról, hogy újra az MSZP-re szavazzanak, de elég nekik egy árpádsávos zászló látványa a Fidesz nagygyűlésen, és ezért, némi undorral ugyan, de inkább mégis az MSZP-re szavaznak. Lehet, hogy Orbánék ezzel parlamenti pártot csinálnának a Jobbikból, viszont megszabadulnának az árpádsávos hordáktól, és ezzel olyan választói réteget érnének el, amit eddig csak 1998-ban tudtak mozgósítani.
Ha a közvélemény-kutatásokat, valamint a MIÉP és Jobbik rendezvényeinek látogatottságát vesszük alapul, akkor Magyarországon nincs szélsőjobboldali veszély. A 2006-os választáson a MIÉP-Jobbik listájára 119 007 ember szavazott, ez a választók 2,2 százaléka volt. A közvélemény-kutatások a két párt eredményét gyakorlatilag nem mérik, az összes parlamenten kívüli erőnek van – Munkáspárttól az Élőláncig – nagyjából három százalékos támogatottsága.
Ami igazán veszélyes, azok a Jobbik vidéki portyái. Szélsőjobboldali portálokon lehet olvasni beszámolókat arról, hogy már a Gárda megalakulása előtt is felkerestek olyan falvakat, ahol úgy gondolták, hogy a cigányok bántják a magyarokat. Ilyenkor lassan végiggurultak árpádsávos zászlóikkal díszített autóikkal a településeken, úgymond, a magyarok védelmében, majd hazamentek. Az MSZP ilyenkor nem tiltakozott, mivel hétköznapi cigányellenességben nincs nagy különbség a két nagy párt szavazótábora között. A cigányok integrálása és ha kell, megvédése, és nem a szélsőjobboldallal való riogatás lenne az a feladat, ami érdemes lenne a kormány kiemelt figyelmére. Csakhogy ezzel választást nem lehet nyerni.
A Medián friss felmérése szerint az most az emberek kisebb része gondolja úgy, hogy az antiszemita, nyilas nézeteket hangoztató csoportok veszélyesek lehetnek a demokráciára, mint tíz évvel ezelőtt. És ezért paradox módon az MSZP a felelős, mert ha egyszer tényleg baj lesz, akkor nem lesznek már szavaik a helyzetre, mert mindet elpuffogtatták az aktuális választási győzelmek érdekében.
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
0:01
3
megjegyzés
Címkék: Gyurcsány Ferenc, kampány, Magyar Gárda
2007. augusztus 30., csütörtök
A Magyar Gárda a demokráciát erősíti
Seres László
2007-08-30 09:20
A Magyar Gárda új minőség a magyar szélsőjobbos scene-ben, de nem azért, mert most nagyobb a "náciveszély", mint 15 éve, ugyanis nem nagyobb. A különbség az, hogy az ötletgazda Jobbiknak a Fidesz számos önkormányzatban szövetségese, a gárda alapítói között ismert fideszes, ill. polgári körös arcok vannak. A pártnak ezért valahogy viszonyulnia kellett hozzá, már generációs alapon is. Hát viszonyult.
Az elmúlt napokban megtörtént a csoda, amire a teljes magyar ballib und antifasiszta közeg vár, amióta Orbán Viktor 1993-ban elkezdte hosszú menetelését a liberális középről valahová teljesen máshová. Erre várt mindenki, amióta csak kontraszelektált fogaskerekes-árpádsávos lúzerek masírozgatnak a főváros közterein; hát most jól megtörtént: a Fidesz kisebb üzemzavarokkal ugyan, de elhatárolódott a Magyar Gárdától. Jó. És most?
Most az van, hogy ez senkit nem érdekel, ellenben a liberális értelmiség és a neves jogvédők színe-java hallgat, amikor a kormányfő a gárdisták ürügyén tiltó/szigorító jogszabályok megfontolására kéri fel a legfőbb ügyészt és az igazságügyi minisztert.
A gárda létrejötte fél Európában kiverte a biztosítékot, nem mindegy tehát, hogy a kormány és a társadalom antináci többsége hogyan reagál. Ám ha az antifasiszták csak a Fideszre húzzák rá a szélsőjobbos problematikát, az kényelmes önbecsapás: bármennyi évet hezitált is a Fidesz a szélsőjobb elítélésével, nem kizárólag nekik van dolguk az árpádsávok népével. Sőt. Mint minden kollektivista őrület, ez is közös gondunk.
*
Mindez persze semmiképpen se jelentse azt, hogy a magát konzervatívnak, polgárinak tartó párt ne tett volna meg mindent azért, hogy csupán karnyújtásnyi távolságban legyen azoktől a, khm, fiataloktól, akikkel az ember történelmi okokból kifolyólag nem szívesen korzózna együtt a Duna-parton. Sőt. A tavalyi Kossuth téri ősz az egy helyen és (szinte) egy időben tartott szélsőjobbos, ill. Fidesz-meetingekről is szólt, majd idén tavasszal Orbán Viktor látványosan rehabilitálta az árpádsávos lobogót a TV2-ben.
A Magyar Gárda új minőség a magyar szélsőjobbos scene-ben, de nem azért, mert most nagyobb a "náciveszély", mint 15 éve, ugyanis nem nagyobb. A különbség az, hogy az ötletgazda Jobbiknak a Fidesz számos önkormányzatban szövetségese, a gárda alapítói között ismert fideszes, ill. polgári körös arcok is vannak, a Jobbiknak pedig tudatos stratégiája mindenkit integrálni, aki akár csak fél centivel is jobbra áll a Fidesztől. A pártnak ezért valahogy viszonyulnia kellett hozzá, már generációs alapon is. Hát viszonyult.
Először még elintézték azzal, hogy bárki alapíthat egyesületet, csak tartsa be a törvényt (ami igaz, de esetünkben kevés). Aztán jött Lázár János, Hódmezővásárhely polgármestere: "nagyon rossz ötletnek tartom" a gárdát - jelentette ki a Heti Válasznak, ugyanis "tekintettel kell lenni azokra, akiknek az édesanyját, édesapját a nyilasok belelőtték a Dunába." A gárdaavatás napján Kubatov Gábor pártigazgató a Népszabadságban megerősítette: Lázár János a párt álláspontját képviselte, a Magyar Gárdától el kell határolódni.
A Für "Magyar Vagyok, Nem Miniszter" Lajos által lemenedzselt happening előtt a Fidesz felszólította a gárdistákat, tartsák be a törvényeket, majd a budapesti Fidesz részéről Pesti Imre és Tarlós István levélben rögzítették: "meggondolatlannak és elhibázottnak" tartják a gárda megalakítását, már azért is, mert így újra alkalom nyílik "a teljes konzervatív értékrendet összemosni valamivel", aminek ezek szerint nincs neve. Hétfőn aztán elhatárolódott Pokorni Zoltán és a párt ifjúsági tagozata is ("sem világlátásban, sem gondolkodásban nem értünk egyet a Magyar Gárdával"). Ezt akartuk? Ezt.
A Fidesznek innentől fogva egyszerűbb a dolga, mint tavaly ilyenkor: nyilván még ma délután kizárja Wittner Máriát a frakcióból, felmondja önkormányzati együttműködéseit a Jobbikkal, kerüli a fellépést olyan köztéren, amelynek a másik sarkában valakik zsidónak tartott közszereplőket listáznak, és elfelejti a 3-4 százaléknyi szélsőjobbos szavazat bekaszálását, mégiscsak európai néppárt. Ennél is fontosabb kérdés az, mi következik most a demokrácia egésze számára.
*
A demokráciát ugyanis az elmúlt 17 évben nem annyira a nyilasok fenyegették, hanem azok az állam- és közigazgatási szereplők, diszkrimináló vagy korrupt önkormányzatok, önkényes rendőrök, bírák vagy ügyészek, akik politikai vagy más, hasonlóan kiszámíthatatlan okból hagytak külsérelmi nyomot az intézményrendszeren, és így: a társadalmon, aláásva egész generációk bizodalmát a szabadságban.
Mindehhez hozzájön, hogy "náciveszély" ürügyén a ballib oldal visszatérő reflexe a szabadságjogok szűkítése, szigorítása, holott valaki egyszer már nyilvánosan örülhetne is annak, milyen liberális a magyar egyesülési jog, amelybe igen, belefér az is, hogy árpádsávos emberek fegyvertelen önképző gárdát alapíthatnak, ha egyébként betartják az alkotmányt. Ez van, és ez így van jól. A magyar jogszabályok – némely kulcsfontosságú Ab-határozat hátszelével - 17 év alatt nagyjából megfelelően kezelték a problémát.
A politika és a civil szféra azonban – és ez a kulcskérdés – egyáltalán nem. A szélsőjobbra adott megfelelő társadalmi választ, a lőgyakorlatokról vagy a szabad szólás határairól szóló diskurzust nem válthatja ki az, ha a miniszterelnök kvázi fenyegető jelleggel arra kéri a legfőbb ügyészt, "kísérje a részletekre is kiterjedő különös figyelemmel" a gárdát (lévén annak "működése veszélyezteti az ország nyugalmát és biztonságát"), ha egyszer a tiltás esélyei – egyelőre legalábbis – a nullával egyenlők. És ezt Gyurcsány is pontosan tudja.
"A pártállami időszak szabadsághiányára reagáló, a szabadságjogokat tartalmazó magyar jogszabályokból hiányzik az alkotmányos demokrácia egészséges önvédelme" – jelentette ki erre a gyors alkalmazkodóképességű Takács Albert miniszter, mintha nem tudná, hogy nem a jogszabályokból, hanem a társadalmat alkotó egyének jó részéből hiányzik az "egészséges önvédelem", a gondolat és a bátorság ereje ahhoz, hogy méltó választ adjanak a szélsőjobbos kihívásra.
*
"Nem lehet a gyűlölködő beszédről olyan törvényi tényállást alkotni, amely ne volna alkalmazható az indulatos társadalomkritikára is" – nyilatkozta két éve Kis János, és ami a szólásra igaz, igaz lehet az egyesülésre és a gyülekezésre is: a megcélzott nácik mellett-helyett, járulékos kárként, bármely kritikus civil szervezetet, egyesületet érhet retorzió.
A liberális filozófus 1996-ban, a Szabó Albert ügy kapcsán publikálta Szólásszabadság és náci beszéd című írását, amelyben büntetőjogi helyett határozott és markáns, de politikai és civil választ sürgetett a neonáci kihívásra. Egy 2003-as, Sólyom Lászlóval közösen írt cikkében megerősítette: "semmiféle jogi szigor nem pótolhatja a gyulölködő beszéd visszaszorításának legfontosabb eszközét: a politikai választ." Így igaz.
Eddig minden, nácikkal kapcsolatos társadalmi vita (például éppen a Kis János cikkeiről szóló) inkább erősítette, nem pedig gyengítette demokráciánk "egészséges önvédelmét". Ha a politikai válasz késik, vagy az intézményrendszer – rendőrség, bíróság, ügyészség – nem úgy működik, ahogy elvárható (márpedig késik és nem úgy működik, lásd fentebb), akkor tessék azzal matatni. Nem pedig azokkal a jogszabályokkal, amelyek 17 éve nem kevesebbet garantálnak, mint a rendszerváltást, a demokráciát és a szabadságot.
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
23:20
0
megjegyzés
Címkék: Magyar Gárda, Magyar Szocialista Párt, Magyarország, MSZP, Seres László, Szabad Demokraták Szövetsége, szabadságjogok szűkítése, SZDSZ
Magyar Gárda ellentüntetés
Megfenyegették a Magyar Nemzet újságíróját a Magyar Antifasiszta Liga tüntetésén. Szarka Ágotát egy férfi akarta elzavarni a rendezvényről, arra szólította fel: hagyja el a helyszínt és ne tudósítson az eseményről.
Megfenyegették a Magyar Nemzet újságíróját a Magyar Antifasiszta Liga tüntetésén. Szarka Ágota lapunk újságírója a HírTV-nek a következőképpen számolt be a Magyar Antifasiszta Liga tüntetésén tapasztaltakról: Igen régóta vagyok újságíró, nagyon sok helyen jártam de ilyen fajta veszett indulattal még életemben nem találkoztam, a józan észnek a szikrája se látszott, szabályos lincshangulat volt. Állandó visszatérő motívum a szidalmak között az volt, hogy „dögölj meg”, és hogy „meg fogsz dögleni te szemétláda”.
A Dózsa György szobornál tartott tüntetésen a tömegben felbukkanó ismert bloggert, Tomcat-et lökdösni kezdték, majd nácinak és fasisztának nevezték. Az egyik férfi Tomcat biciklijét is a földhöz vágta.
(mno)
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
3:24
0
megjegyzés
Címkék: antifasiszta, Magyar Gárda, Szarka Ágota, tüntetés
2007. augusztus 28., kedd
Szili Katalin, Magyar Gárda
Szili csatlakozik a KDNP-hez: "van akinek érdeke a figyelemelterelő félelemkeltés"
2007-08-26. 16:11:27
A házelnök véleménye szerint vannak akiknek érdekük a félelemkeltés, és az, hogy eltereljék a figyelmet az ország valós - széles összefogást igénylő - feladatairól - (ilyen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, tesszük egyértelművé Szili szavait) mondta a Magyar Gárdával kapcsolatban Szili Katalin, gyakorlatilag megismételve a KDNP szavait.
A parlamenti pártoknak nemcsak az elhatárolódásban van felelősségük, hanem abban is, hogy megvizsgálják, vajon az érvényben lévő törvényeink megfelelő védelmet jelentenek-e minden olyan kezdeményezéssel szemben, amelyek magukban hordozzák az eszkalálódás veszélyét - tette hozzá az Országgyűlés elnöke. Valószínűleg pártelnöke félelemkeltő demagógiájára utalva.
(MTI)
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
16:31
0
megjegyzés
Címkék: Magyar Gárda, MSZP, MSZP belharcok, Szili Katalin
Magyar Gárda from Berlin
THE WORLD FROM BERLIN
Neo-Fascist Magyar Garda Is 'Hungary's Shame'
Hungary's image has been tainted by the rise of far-right extremism and anti-Semitism. On Saturday the neo-fascist "Hungarian Guard" held its inaugral ceremony in Budapest, much to the alarm of Jewish groups and left-wing parties.
AP
Members of extreme-right "Magyar Garda" or Hungarian Guard are seen during their swearing-in ceremony in Budapest, Hungary.
The founding ceremony for a new Hungarian neo-fascist group attracted a crowd of 3,000 people in Budapest on Saturday. The "Magyar Garda" or "Hungarian Guard" swore in 56 members -- kitted out in uniforms with Nazi-era symbols -- at Buda Castle, the historic seat of the Hungarian monarchy. "The Hungarian Guard has been set up in order to carry out the real change of regime (from communism) and to rescue Hungarians," Gabor Vona, leader of the far-right Jobbik party and co-founder of the guard, said at the event.
Prime Minister Ferenc Gyurcsany, leader of the Socialist Party, condemned the group and asked the country's chief prosecutor to closely monitor the group for any violations of the Hungarian constitution. He also described the founding of the guard as "Hungary's shame." At the ceremony on Saturday Vona was defiant: "Those who try to ban us want to ban all the Hungarian people and those who report us to the chief prosecutor are reporting the Hungarian people."
The Magyar Garda -- "Magyar means "Hungarian" -- has pledged to train its members in the use of firearms and its members wear a uniform of black pants and vests with white shirts, and a cap emblazoned with a medieval coat of arms, the Arpad Stripes. The striped, red and white symbol is a centuries old Hungarian banner, a version of which was used by the Arrow Cross, a pro-Nazi party that briefly ruled Hungary toward the end of World War II. The party murdered thousands of Jews and deported hundreds of thousands more to Nazi death camps. Jewish groups, including the World Jewish Congress, have condemned the founding of the new "guard" and have called on the government in Budapest to act against it.
The Magyar Guard is closely associated with Jobbik (Movement for a Better Hungary). Although the party has no deputies in parliament it does have representatives on dozens of city councils across the country. Members of the party were involved in anti-government riots (more...) last year following the leak of a tape on which Gyurcsany admitted he had lied about the economy.
The failure of the biggest center-right party, Fidesz, to condemn the Hungarian Guard has led to charges that it tacitly supports the extreme-right. Meanwhile, the participation of former Defense Minister Lajos Fur in the ceremony was condemned by his former party, the center-right Hungarian Democratic Forum, which led the country's first post-communist government in the early 1990s.
German papers on Monday voice their concerns about the founding of the Hungarian Guard and the rise of anti-Semitism and neo-fascism in Eastern Europe.
The conservative Die Welt writes:
"The founding of the Hungarian Guard is an alarming sign of sickness in a society, in which barriers to the glorification of violence, racism and intolerance are being torn down, and where there are increasing attempts to undermine the already weak institutions of democracy."
RELATED SPIEGEL ONLINE LINKS
In Wake of Racist Attacks in Mügeln: Germany Wonders How to Stop the Neo-Nazis (08/23/2007)
'Foreigners Out!': Racist Manhunt in Small-Town Germany (08/21/2007)
Russian Neo-Nazis Strike Again: Right-Wing Execution Video Under Investigation (08/15/2007)
From the Archive: Street Battles in Hungary: Revolution Redux in Budapest (10/24/2006)
From the Archive: Interview with Hungarian Prime Minister Ferenc Gyurcsány (09/25/2006)"The Hungarian Guard didn't just fall from the sky. It was founded by the far-right Jobbik ... a party that governs in some regions together with Fidesz, the biggest opposition party. It is no coincidence that a Fidesz representative made a speech at the founding ceremony on Saturday, that the defense minister from the first free government swore an oath, and that flags from associations linked to the Catholic and protestant churches were flown."
"This is the nucleus of a racist paramilitary army. With its declaration that it will train its members to use weapons it is openly challenging the state's monopoly of force."
"The European Union shares some of the blame. It has to have been aware of the developments in Hungary. But it seems that the standards for the democracies in the former Socialist countries are different to those for Western member states. How else can one explain the fact that Franco Frattini, EU Commissioner for justice, freedom and security, criticizes stable democracies like Denmark, France and Germany for the supposed virulent racism there, but doesn't criticize the events in Hungary?"
The left-wing Die Tageszeitung writes:
"The fall of the communist regimes in Central and Eastern Europe left an ideological vacuum ... A seething ideological mix came to the fore in many countries, made up of anti-Semitic and racist stereotypes, nationalist prejudices and elements such as militant anti-communism, revisionist ambitions and a vengeful fundamentalism."
"The founding of the Hungarian Guard ... should be a warning to those who still believe that the danger from right-wing extremism is the invention of sensitive journalists, left-wing politicians and critical intellectuals. Hungary had a good image in the West even before 1990, which was in part due to skilful lobbying. That is why the Western public studiously overlooked the nationalist lapses under the Fidesz government of Viktor Orban just as it overlooks the dangerous spread of racism and anti-Semitism in Hungary."
"The fact that Fidesz is the only party in the democratic spectrum that has so far refused to distance itself from the Hungarian Guard is a cause for concern."
The center-left Süddeutsche Zeitung writes:
"The founding of the Hungarian Guard in Budapest is no isolated phenomenon in the new EU member states. Elsewhere in Eastern Europe new paramilitary and skinhead groups are constantly being formed. It would be a big mistake to dismiss these as neo-fascist marginal groups that can somehow be dealt with. In the background there is a broad social consensus acting as a mobilizing factor."
NEWSLETTER
Sign up for Spiegel Online's daily newsletter and get the best of Der Spiegel's and Spiegel Online's international coverage in your In- Box everyday.
"After the end of the Cold War the post-communist society was suddenly confronted with the phenomenon that we call globalization. West European companies pushed into the East European market and contributed to the creation of a savage capitalism. The local and underdeveloped interest groups were unable to put up any resistance ... At the same time the preparations for EU integration were pushed through ... It is little wonder that many experienced globalization as an invasion or siege, and integration as dictates, colonization or at best the simple exchange of the East (Soviet Union) for the West (European Union). Many people now see themselves in the role of the victim."
"Much time has been wasted. Since the fall of the Berlin Wall a new generation has grown up that is not really democratically socialized ... Most are captives of ethnically defined national and cultural concepts, feel their ethnic homogeny is being threatened and are now mobilizing for the battle to defend it."
"It is often said that democracy cannot be imported. The current need for harmony in the EU is preventing democratization and only benefits those who want to sweep the problems under the carpet."
-- Siobhán Dowling, 11:50 a.m., C.E.T.
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
9:47
0
megjegyzés
Címkék: Magyar Gárda, német sajtó
Törölték a Magyar Gárdát az iwiw-ről
Index
| 2007. 08. 28., 14:29 |
A Magyar Gárdával nem lehet barátkozni már a T-Online ismerős-kereső honlapján keresztül. A regisztrációt a cég arra hivatkozva törölte, hogy sok panasz érkezett a felhasználóktól.
Kedd délelőtt törölték a Magyar Gárda nevű szervezet regisztrációját az iwiw-en. A honlapon regisztrálók ismerősöket gyűjthetnek és üzeneteket válthatnak egymás között. A Magyar Gárdának szombati megalakulása előtt már több mint tizenötezer ismerőse volt.
Sólyom Balázs, az iwiw-et is üzemeltető T-Online szóvivője az Indexnek azt mondta, hogy több mint száz panasz érkezett a Magyar Gárda regisztrációjával kapcsolatban. A honlapon egy gomb segítségével "fel lehet jelenteni" azokat a felhasználókat, akik zavarják a közösség tagjait. Kétféle, a cég által méltányolt panasz is érkezett a Magyar Gárdával kapcsolatban: volt, aki szerint nem illik a közösségbe a csoport; mások viszont úgy lettek a Gárda ismerősei, hogy nem is tudtak róla. Az iwiw felhasználói jelentésekre támaszkodva jutott arra a következtetésre, hogy a Magyar Gárda regisztrációját más néven készítették, majd sok ismerőst összeszedve átnevezték magukat.
Véletlenszerűen keresve több tucat politikai szervezet regisztrációját találtuk meg a honlapon, többek között pártok helyi illetve ifjúsági szervezeteinek adatlapját is. Sólyom ezzel kapcsolatos kérdésünkre azt mondta, hogy, az iwiw magánszemélyek számára készült, nem természetes személyek, különösen a politikaiak, nem kívánatosak a portálon. Ugyanakkor a felhasználói feltételek nem tiltják kategorikusan szervezetek regisztrációját. A társaság viszont "fenntartja magának a jogot, hogy a szolgáltatást bármely felhasználó felé megtagadja."
Sólyom azt mondta, hogy nincs arra se kapacitásuk, se akaratuk, hogy egyenként minden regisztrációt ellenőrizzenek. Akkor szüntetnek meg egy regisztrációt, ha panasz van rá, vagyis a "Jelentsd a gépháznak" feliratú gombra kattintva jelentős számú felhasználó kifogásolja azt. A szóvivő azt mondta, hogy a Magyar Gárda - és a szintén törölt vidéki fiókszervezetei - törlése nem egyedülálló eset. Számos politikai szervezet és más szervezet regisztrációját törölték már, felhasználói kifogások alapján.
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
9:20
0
megjegyzés
Címkék: iwiw, kettős mérce, Magyar Gárda, politika, T-online
Magyar Gárda: báránybőrbe bújt farkasok?
Joób Sándor
| 2007. 08. 27., 12:00 |
Hogy ne nézz teljesen hülyén, ha egy társaságban hozzá kellene szólnod. Hogy valaki fel merje tenni helyetted a legegyszerűbb kérdéseket. Hogy tudd, mi a téma. Ez itt a politikafóbok kiskátéja, az Index Szájbarágó.
Én nem akarok katonásdit játszani, de annyi támadást kapott a Magyar Gárda, hogy néha már szimpatizálok velük. Miért fél mindenki tőlük? Még csak most alakultak meg.
Sokan azért tartanak tőle, mert ez egy radikális jobboldali párthoz kötődő, militáns, félkatonai szervezet. Létrejön egy szervezett erő, ami - ha úgy alakul - alkotmányellenes célokra is bevethető.
Az a baj, hogy gárdának hívják őket?
Nevezhetnék milíciának, osztagnak, üdvhadseregnek vagy káoszbrigádnak, a lényeg nem ez.
Amerikában is van Nemzeti Gárda, meg kiskoromban volt Ifjú Gárda, aminek a tagjai lőhettek légpuskával az akadályversenyeken.
A Nemzeti Gárda és az Ifjú Gárda között azért fontos különbségek vannak. Az USA-ban a Nemzeti Gárda a hadsereg része, katasztrófák és háborúk esetén is bevethető, kormányzói irányítás alatt áll, működését törvények szabályozzák. Az Ifjú Gárda a Kádár-korszakban a pártállam egyik félkatonai szervezete volt; az állampárt ifjúsági szervezete, a KISZ ideológiai irányítása alatt állt. Elvileg a hazafias-honvédelmi nevelést erősítette, és szükség esetén beilleszthető lett volna a Néphadsereg szervezetébe.
És a Magyar Gárda miért más?
Mert arra még nem volt példa a rendszerváltás óta, hogy egy párt katonai jellegű szervezetet hozzon létre. A Jobbik a rendszerváltás befejezéséről beszél, de a rendszerváltás egyik fontos alaptétele épp az volt, hogy fegyveres erő nem állhat párt- vagy ideológai irányítás alatt. Nem véletlenül szűnt meg az Ifjú Gárda és a Munkásőrség. Nem véletlenül javasolta most a Fidesz, hogy ha már gárda kell, akkor jöjjön létre - a legutóbbi javaslat szerint Honi Gárda néven - egy állami irányítás alatt álló szervezet.
A Magyar Gárdának lehet fegyvere?
Nem. De fegyver lehet az ököl és minden, ami az ember keze ügyébe kerül. Ráadásul a tervek szerint a gárda lőgyakorlatokat tartana. Lehet, hogy légpuskával, mint annak idején az Ifjú Gárda.
Meg akarnak támadni valakit?
Azt mondják, nem. A gárda alapítónyilatkozata szerint a magyar kultúrát és történelmünk emlékeit ápolja. Továbbá részt vesz a katasztrófa-elhárításban, a rend- és polgárvédelmi feladatokban, karitatív és szociális missziók támogatásában és szervezésében.
Ezek nemes célok. Nem látok semmi kivetnivalót bennük.
Ezek persze szép gondolatok, de ők se hülyék. Tudják, hogy ilyeneket kell beleírni az alapszabályba, hogy ne legyen támadható az egyesület. A Magyar Gárda alapító nyilatkozatában emellett vannak olyan mondatok is, hogy a magyarság fizikai, lelki és szellemi önvédelem híján maradt, ezért a cél a nemzeti önvédelem erősítése, és egy szebb magyar jövő. Köszöntésüket - szebb jövőt! - például a leventemozgalomtól vették, ami eléggé erős utalás a Horthy-korszakra ahhoz, hogy sokaknak ne tessék. És az öltözködésük is rossz emlékeket idéz.
Most mi van?! Mert feketében vannak? Feketét hordanak a biztonsági őrök, a gyászolók, a kéményseprők és néha én is.
A kéményseprőket csak ne keverd bele. Az rendben, hogy a gárda fekete nadrágot, mellényt és Levi's sapkát hord, de ne felejtsük el, hogy máshogyan hat ugyanaz a ruha zárt rendben masírozva. És a ruhájukon árpádsávos jelvényt is viselnek.
Az árpádsáv történelmi jelkép, nem? Mi vele a baj?
A kontextus, ha érted, az a baj vele. Egy horogkereszt (szvasztika) egész mást jelent egy ókori krétai cserépedényen, és mást egy náci egyenruhán. Más egy Martens-bakancs egy rakodómunkáson és más egy szkinheden. Más egy vöröscsillag egy sörösdobozon, és más Rákosi Mátyás hajtókáján. Ráadásul sokat ront az árpádsáv társadalmi megítélésén, hogy a rendszerváltás után előszőr radikális szélsőjobbosok kezdték lengetni. A Magyar Gárdát látva bizony sokan a nyilasokra asszociálnak, hiába vannak mellényben.
Miért pont ezt választották?
Hát ez az. Ha a történelmi hagyományokra akartak utalni, választhatták volna a 1848-as nemzetőrség ruházatát is, vagy bármi mást. Nehéz nem azt gondolni, hogy ez szándékos provokáció.
Akkor ők nyilasok?
Nem nyilasok.
Akkor ők a báránybőrbe bújt farkasok?
Nem. Ők farkasbőrbe bújt farkasok, akik beleírták az alapszabályukba, hogy a farkas tulajdonképpen egy hűséges kutya, az ember barátja, házőrző és nem ragadozó.
És erre mit lépnek a bárányok?
A bárányok? Hallgatnak. Kiröhögik őket vagy tüntetnek ellenük. A parlamenti pártok pedig egyként tiltakoznak, és jó szokásuk szerint egymást okolják a Magyar Gárda létrejöttéért. Ha úgy vesszük, a Magyar Gárda nagyon hasznos szolgálatot tesz a Gyurcsány-kormánynak, mert nem vele foglalkoznak, hanem a szélsőjobboldali veszéllyel.
Szerintem azért ez az egész túl van lihegve. Itt van egy szervezet, ami nem csinált még semmit, de ráront mindenki, hogy ők fasiszták.
A múlt század elején volt egy kis párt Németországban, amelynek egy csoport biztosította a rendezvényeit. Sturmabteilungnak, röviden SA-nak nevezték. Később ez politikai fegyver lett, összecsapott a szociáldemokraták és kommunisták hasonló gárdáival, és zsidókat is vert. Volt aztán egy SS nevű szervezet is, a többit meg tudod. Nem kéne ezt megismételni. Vannak olyan jelenségek, legyenek bármilyen elszigeteltek, amelyeknél az elején egyértelművé kell tenni, hogy elutasítjuk.
Ha annyira veszélyesek, miért nem lépnek fel ellenük a hatóságok?
Az alkotmány mindenkinek biztosítja az egyesülési jogot, ha az mások jogát nem sérti. A szélsőjobb megtanulta, hogyan érvényesüljön a demokráciában. Azonnal az egyenlő jogokra, az alkotmányra, a gondolat- és véleményszabadságra hivatkozik, ha támadják. Ha viszont ők támadnak valakit, akkor elfeledkeznek az alkotmányról, gondolj csak arra, hogyan bánnak egyes szélsőjobbos orgánumok mások személyiségi jogaival. Amíg árvízvédelmi töltéseket építenek lövészárok helyett, nincs is semmi baj. De akiket aggaszt a gárda, nem szeretnék megvárni, hogy baj legyen.
Most is van Magyarországon egy csomó biztonsági cég, vannak önvédelmi, sőt fegyveres oktatást adó egyesületek, sportklubok. Ha az alvilágban valami gond van, három telefon, és egyszer csak megérkezik öt autó és húsz baseballütő. Ezek ellen miért nem tüntetnek?
Azok alvilági csoportok, ez meg egy bejegyzett szervezet, ami legalább ellenőrizhető. A Magyar Gárda előszeretettel hivatkozik a Krav maga nevű, Izraelben kidolgozott önvédelmi technikát oktató egyesületre, amelynek tagjai fekete ruhát is viselnek. Az önvédelmet tanító egyesületek azonban nem katonai szervezettségűek, és nem kötődnek pártokhoz, politikai ideológiákhoz. A biztonsági cégek alapvetően üzleti vállalkozások. Nem jó, ha túl erős politikai kapcsolataik vannak, és ők is megnézhetnék, kiket vesznek fel, mert nagyon zűrös arcok is előfordulnak náluk. A Magyar Gárdát viszont azzal az indokkal hívták létre, hogy megvédjék a magyarságot.
Miért, ki fenyegeti a magyarságot?
A magyarságot ma leginkább a magyarság fenyegeti, és ebbe én most mindenkit beleértek, aki itt él. Interpretáció kérdése, de mindannyian felelősek vagyunk azért, ha anyagiakban és szellemiekben sok tekintetben lemaradunk a világ élvonalától. A Magyar Gárda alapítói szerint persze mindezt nemzetellenes erők okozzák, akik az országot romba akarják dönteni, kirabolják, a népet pedig szolgasorba taszítják.
Hát abban igazuk van, hogy loptak eleget.
Világos, hogy az elmúlt tizenhét évből bőven találsz példát arra, hogy hatalomban lévők – pártállástól függetlenül – egymást közt osztogattak, zsebre tettek és loptak. Ez sokakat dühít, de ez ellen nem katonai eszközökkel akarnak tenni. A szélsőjobb szereti azt mondani, hogy ők majd rendet csinálnak.
És most már a magyarságot csak a gárda mentheti meg?
Tényleg úgy látod, hogy meg kell menteni a magyarságot? Ha arra gondolsz, hogy lehetne jobb Magyarországnak, vannak más megoldások is. Például lehetne rendesen tanulni, dolgozni, felnevelni a gyerekeket, és megnevelni a politikusainkat. Ez persze nehezebb, mint gárdát alapítani.
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
9:13
0
megjegyzés
Címkék: In-Kal, Index, Krav Maga, Magyar Gárda
2007. augusztus 22., szerda
Magyar Gárda
Civil szervezetek tiltakoznak a Magyar Gárda ellen
echo.tv
2007-08-22 16:18
A Magyar Gárda megalakulása ellen több civil szervezet, egyebek mellett a Nagy Imre Társaság Budapesti Szervezete és az Antifasiszták Közösségét Tömörítő Magyar Antifasiszta Liga szervez demonstrációt augusztus 25-én Budapesten.
Donáth Ferenc, a Nagy Imre Társaság Budapesti Szervezetének elnöke szerdán a távirati irodának nyilatkozva azt hangsúlyozta: nem lehet szó nélkül hagyni, hogy a "hungarista retro" parancselvű pártszolgálatos szervezetet hozzon létre Magyarországon.
Mint mondta, Budapesten, az I. kerületi Dózsa György téren tartandó demonstrációra, amelyen a többi között Tamás Gáspár Miklós filozófus is felszólal, minden "békeszerető embert" várnak.
Az Antifasiszták Közösségét Tömörítő Magyar Antifasiszta Liga kedden az MTI-hez eljuttatott felhívásában úgy fogalmazott: "eljött az ideje, most már meg kell mutatni a mindeddig csendes többség elszántságát, eltökéltségét, hogy megvédi a demokráciát, a szabadságot, az alkotmányos jogrendet (...) kifejezésre kell juttatni a józan magyar társadalomnak a nácizmus reinkarnációját célzó kísérlettel szembeni kategorikus elutasítását".
A Népszava szerdai számában arról írt, hogy a Háttér Társaság a Melegekért, a Labrisz Leszbikus Egyesület, valamint a Regina Alapítvány a Magyar Gárda eskütételével egy időben a Képviselői Irodaház előtt fog tüntetni.
Vona Gábor, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke korábban a nemzeti hírügynökség érdeklődésére elmondta, hogy Magyar Gárda néven új egyesületet alapított, a szervezetet júniusban jegyezte be a bíróság. Önmagukat hagyományőrző és kulturális egyesületként jelölték meg, amelynek célja a "nemzeti önvédelem kereteinek" megteremtése.
Forrás: MTI
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
11:29
0
megjegyzés
Címkék: Bidapest, demonstráció, Magyar Antifasiszta Liga, Magyar Gárda, Magyarország, TGM
Kedves Demszky Gábor!
2007-08-22.
Kedves Demszky Gábor!
Megrökönyödéssel olvastam, hogy ön tiltakozást szervez, szemkilövető törpepártjával együtt aláírásokat gyűjt a Magyar Gárda és a tervezett Honi Gárda megalakulása ellen. Pont ön, Demszky Gábor?
Önnek bocsánatot kellene kérnie minden olyan magyar embertől, aki most aggódik a Magyar Gárda, a Honi Gárda vagy egyéb hasonló szervezetek megalakulása miatt. Igen. Önnek a nyilvánosság elé kellene állnia, és miután bocsánatot kér a tavaly szeptemberi és októberi tömeges rendőri brutalitás és önkényes letartóztatások elszenvedőitől, bocsánatot kellene kérnie azoktól is, akik most - bármilyen okból - félelmet éreznek a "gárdák" létrejötte kapcsán. E "gárdákat" az ön provokatív tettei, végtelen arcátlansága, s az ön szemkilövető törpepártjának ország romboló tevékenysége miatt kezdték szervezni. Önnek, mint Budapest főpolgármesterének tavaly szeptemberben és októberben meg kellett volna védenie a magyar emberek emberi jogait, azonnal le kellett volna állíttatnia a tömeges rendőri brutalitást. Be kellett volna bizonyítania, hogy az emberi jogok megtiprására, a magyarok emberi méltóságának megsértésére irányuló kísérletek a jogállamiság keretei között, a meglévő közjogi méltóságaink és intézményeink segítségével leállíthatóak. Ha így tett volna, s elvtársai is így tettek volna, akkor most nem szerveződnének "gárdák"! De Ön nem ezt tette, Demszky Gábor! Ehelyett megdicsérte és további kegyetlenkedésekre bíztatta a rendőrséget, s aljas, felháborító, provokatív módon kitüntette az őrjöngő, garázda Gergényi főkapitányt! Mit gondolt Ön, Demszky Gábor, meddig tűrik a magyar emberek a provokációt, a méltóságuk megtaposását?
Meddig tűrjük a könnygázt, az adóforintjainkból fizetett rendőröktől kapott rúgásokat, a szemünk kilövését? Milyen embereknek néz ön minket, Demszky Gábor? Gyávának? Mindennel megalkuvónak? Önként, lehajtott fejjel a vágóhídra vonulóknak? Ön téved, Demszky Gábor! Megszervezzük az ellenállást! Össznépi "honi gárdát" hozunk létre, amelyben minden olyan magyar ember részt vesz - jobb és baloldali egyaránt - akinek elege van az önök szemkilövető törpepártjából, az országunk tönkretételéből! S nem erőszakkal, hanem méltósággal, öntudattal, bölcsességgel fogjuk megvédeni magunkat önöktől - a saját hazánkban! Nem tűrjük azt a gyalázatot, amit önök ezzel az országgal, ezzel a néppel művelnek. Nem tűrjük, hogy egy szemkilövető törpepárt rákényszerítse az akaratát a magyar népre, és teljesen kisemmizze, tönkretegye, megtépázza a hazánkat! Nem tűrjük a megfélemlítést, nem tűrjük tovább a nemzeti vagyonunk kiárusítását, a gazdák, az egész magyar gazdaság tönkretételét! Nem tűrjük az egészségügy lerombolását! Nem tűrjük az önök torz értékrendjének rákényszerítését Magyarországra. Ha önök azt mondják, több-biztosítós modell, mi azt mondjuk: azonnal felbontjuk meglévő biztosítási szerződéseinket az ebbe belépő biztosító társaságokkal, s új szerződéseket nem kötünk velük! Ha önök azt mondják, éljen a globalizált nagytőke és kedvezőbb adózást, támogatásokat tesznek lehetővé a külföldieknek, multiknak, mint a magyar vállalkozóknak - mi azt mondjuk: bojkottáljuk a külföldi áruházakat, és magyaroktól vásárolunk, magyar árut! Ha önök azt mondják, privatizálják az aranytojást tojó tyúkot, a Szerencsejáték Rt-t, mi azt mondjuk: egyetlen lottószelvényt sem veszünk! S ha nem sikerül elvenni a pénzéhes harácsolók kedvét attól, hogy megszerezzék azt, ami a miénk, el fogjuk érni, hogy az önök által ellopott nemzeti vagyon visszakerüljön az orgazdáktól a magyar állam tulajdonába.
Hamarosan felébredünk, és úgy fogunk itt élni, mintha ez valóban a saját hazánk lenne! Úgy fogunk itt élni, mintha itt közel húsz éve rendszerváltás lett volna! Újra merünk majd őszintén beszélni a munkahelyünkön, az utcán, az ismerőseink között. Vége lesz a félelemnek, vége lesz a suttogásnak.
S vége lesz az ön hisztériakeltő manipulációinak, diktatórikus kiskirálykodásának, vége lesz szemkilövető törpepártjuk ámokfutásának! Vége lesz, Demszky Gábor, mert az önök ideje lejárt. Öntudatra ébredünk, véget vetünk az elnyomásunknak, és újra otthon fogjuk érezni magunkat a SAJÁT HAZÁNKBAN, MAGYARORSZÁGON!
Budapest, 2007. augusztus 21.
Üdvözlettel
Morvai Krisztina
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
10:43
0
megjegyzés
Címkék: Demszky, Honi Gárda, Magyar Gárda, Morvai Krisztina
2007. augusztus 9., csütörtök
Az NBH biztosan ott lesz a Magyar Gárdában (hírszerző)
A Fidesz-közeli média hangot váltott a Jobbikkal szemben
Seres László
2007-08-09
A Hírszerző információi szerint a nemzetbiztonsági szervek minden törvényes eszközzel figyelik a frissen szerveződő szélsőjobboldali gárdákat, ősszel pedig a tavalyinál szervezettebb formában igyekeznek elejét venni a rendbontásoknak. A szolgálatok azt tartanák valóban veszélyesnek, ha fegyveres testületek tagjai, rendőrök és katonák is integrálódnának az új alakulatokba. Az események kulcsszereplője a Jobbik lehet.
"Rajtuk tartjuk a szemünket, de egyelőre csak a formális bejegyzés körülményeit, az alapszabályukat vizsgálhatjuk" – mondta egy magas rangú nemzetbiztonsági forrásunk azon kérdésünkre, mit tudnak kezdeni a szolgálatok az egyre-másra alakuló szélsőjobbos gárdákkal. Mint megtudtuk, pontosan ismerik a szervezők körét, de arról egyelőre kevés információjuk van, hogy ősszel milyen irányba kívánnak mozdulni ezek az alakulatok.
Mint arról korábban beszámoltunk, Vona Gábor, aki a Jobbik Magyarországért Mozgalom és a Magyar Gárda elnöke is egyben, kifejtette: a Magyar Gárda a "nemzeti önvédelmi keretek" megteremtését célul kitűző "hagyományőrző és kulturális" egyesület, melynek egyebek közt feladata "a magyar fiatalság lelki, szellemi, fizikai felkészítése egy olyan eshetőségre, amikor rendkívüli helyzetben szükség van az emberek mozgósítására".
A szálak összeérhetnek
"Azt nehezen kifogásolhatjuk, ha valóban az lesz a szerepük, amiről vezetőjük nyilatkozott is, hogy tudniillik egy őszi demonstráción a rendőrség és a tüntetők közé állva segítenek biztosítani a rendezvény nyugalmát. Tavaly ősz óta tudjuk, hogy készülnek egy ilyen szervezet létrehozására, és az augusztus 25-i avatási ceremónia után természetesen fokozottan kutatjuk a szálakat, mi lehet még a szerveződés hátterében" – mondta neve elhallgatását kérő forrásunk.
A nemzetbiztonsági szolgálatok minden törvény adta megfigyelési eszközzel, így beépüléssel ("humán erőforrás alkalmazásával") vagy lehallgatással is készek megfigyelni a gárdákat, ha azok alkotmányellenes tevékenységre utaló jeleket mutatnak – de egyelőre nem mutatnak. "Külön-külön szálakon zajlanak a különböző szervezési munkák, de biztosak vagyunk abban, hogy a szálak előbb-utóbb összeérnek" – vélte nemzetbiztonsági forrásunk.
Informátorunk arra hívta fel a figyelmet, hogy bár potenciálisan a Jobbik által kezdeményezett Magyar Gárdát látják komolyabb kihívásnak, a Papp Lajos szívsebész nevével fémjelzett Kárpát-Haza Nemzetőrség azon deklarációját kifejezetten aggasztónak tartják, hogy várják soraikba a fegyveres erők tagjait. "Ha a rendőrök, katonák beviszik a szervezetbe a szaktudásukat, az veszélyes is lehet, hiszen tavaly ősszel ugye több volt rendőr is résztvett a zavargásokban."
Több jel is arra utal, hogy a szolgálatok aggodalma megalapozott, és - más, valamelyest szervezett erő híján - a Jobbik lehet az a párt, amely ősztől segíthet integrálni az egyelőre szétesett állapotot mutató szélsőjobboldalt – ezt a szerepet a párt egyébként ambicionálja is.
E párt nevéhez fűzödik a fekete egyenruhás - árpádsávos Magyar Gárda életre hívásán túl a tavalyi kormányellenes demonstrációk egy részének szervezése, az idei melegek elleni fellépés kezdeményezése, illetve számos romaellenes nyilatkozat ("cigánybűnözés") hangoztatása.
Jobbik-akciók Ságvári ellen
Április után most ismét megrongálták és lefeszítették a falról a kommunista Ságvári Endre napokkal korábban elhelyezett újabb emléktábláját. Az elkövetők, akik szét is törték a lefeszített márványlapot, a párt két vezetője által korábban létrehozott "Jobbik Zorró" festékszóró-kommandó példájára "Sobri Jobbik" néven léptek színre, ahogy erről az akcióval nyíltan közösséget vállaló ismert náci honlap beszámolt.
"Már 2006 májusában, amikor vörös festékkel festettük le az emléktáblát, közöltük: ha csak a festéket távolítanák el, készek vagyunk egy pöröllyel szilánkokra aprítani is. Ígéretünket beváltottuk, darabokra törtük az emléktáblát" – írták a kuruc.info szerint az ismeretlen elkövetők.
Nagy Ervin, a Jobbik Magyarországért Mozgalom országos választmányának korábbi elnöke már 2005-ben, a Szép Ilona vendéglő melletti Ságvári-emléktábla előtt helyszíni sajtótájékoztatón követelte az emléktábla eltávolítását. Egy évre rá ő és Balczó Zoltán, a párt alelnöke már egy fekete műanyaggal le is takarták az ominózus emléktáblát.
Segítheti a Jobbik jobboldalon belüli növekvő elfogadottságát, hogy a Fidesz-közeli média már nem hallgatja el, sőt, kifejezetten pozitív hangnemben tárgyalja, publicisztikákban védi pl. a Magyar Gárda létrehozásának ötletét. A Magyar Demokrata főszerkesztője pedig, akinek a lapja évekig bojkottálta a radikális jobboldali pártról szóló beszámolókat, személyes blogján már kvázi beavatottként ír arról, hogy a szervezet létrehozásában "minden szándékos, minden tudatos."
(Forrás: Hírszerző, MTI)
Bejegyezte:
kopipészt
dátum:
7:03
0
megjegyzés
Címkék: hírszerző, Jobbik, Magyar Gárda